3 najlepsze sposoby na blizny potrądzikowe

blizny po trądziku

Pryszcze pryszczami, z czasem wszystkie znikają, ale to, co pozostawiają po sobie na skórze jest totalną masakrą. I nie da się tego inaczej nazwać! Blizny potrądzikowe to zmora każdego z nas. Od tego, jaka jest nasza skóra zależy, jak szybko blizny znikają. Niestety, u niektórych pozostają na zawsze. Myślę, że po części jest to kwestia zaniedbania. Jeśli o skórę nie dbamy regularnie, a jedynie wtedy, kiedy mamy pryszcze, to nie można spodziewać się cudu.

Dziś pokażę wam 3 proste sposoby na blizny potrądzikowe. Jeśli będziesz je regularnie stosował przez dłuższy czas, to sam przekonasz się o ich skuteczności. Wiesz przecież, że cudów nie ma i dlatego jeden taki zabieg nie sprawi, że twoja skóra będzie wyglądała jak pupcia niemowlaczka.

No to zaczynamy!

3 najlepsze sposoby na blizny potrądzikowe

Po pierwsze cytryna!

Dwa białka wymieszaj z kilkoma kroplami świeżego soku z cytryny. Następnie nałóż tę miksturę na skórę, delikatnie wmasuj i pozostaw do wyschnięcia. Wtedy koniecznie umyj twarz zimną wodą. Dzięki cytrynie wybielisz przebarwienia, a zawarte w niej kwasy AHA zadziałają złuszczająco na naskórek. Natomiast białko jaja kurzego zadziała ściągająco. Powtarzaj ten zabieg raz lub dwa razy w tygodniu, a sam będziesz mile zaskoczony efektem.

Po drugie soda oczyszczona!

Dwie łyżki sody oczyszczonej wymieszaj z dwiema łyżkami wody. Nałóż tę miksturę na skórę i odczekaj 15 minut. Następnie umyj dokładnie skórę zimną wodą. Soda oczyszczona jest niezastąpiona w przypadku blizn potrądzikowych. Nie wierzysz?! Spróbuj sama!

Po trzecie ketchup!

Wymieszaj łyżkę ketchupu z 4 kroplami świeżego soku z limonki. Następnie namaczaj w tej miksturze płatek kosmetyczny i przemywaj nim skórę. Pozostaw to na skórze na 15 minut, a następnie umyj twarz zimną wodą. Jeśli nie masz ketchupu, to równie dobrze możesz użyć soku pomidorowego.

I co? Gotowi na wypróbowanie moich domowych sposobów na blizny potrądzikowe? Koniecznie czekam na informację od was, który z tych przepisów najlepiej się u was sprawdził.

dołącz do mnie na facebook