Jak usunąć pryszcze spod skóry bez uszkadzania jej?

pryszcze pod skórą

Pryszcze pod skórą to prawdziwa zmora. Wiecie przecież o czym mówię! Rośnie gula, ale ewidentnie nie jest ona jeszcze do wyciśnięcia. Co zrobić, żeby skóra nie ciągnęła w tym miejscu, nie była bolesna? Co zrobić, żeby wydobyć tego nieprzyjaciela i nie narobić sobie rany na pół twarzy, która będzie goiła się wieki? Mam na to kilka sprawdzonych sposobów! Zaraz wam o tym opowiem!

Sprawdzone sposoby na usunięcie pryszczy spod skóry

Pryszcze pod skórą są naprawdę bardzo uciążliwe. Jeśli jednak zna się sposoby na wyciągnięcie ich na powierzchnię skóry, to wówczas łatwo można się ich pozbyć i nie zrobić sobie na twarzy armagedonu.

Po pierwsze zioła

Zioła są niezastąpione w takich sytuacjach. Krem ziołowy może i nie pachnie najlepiej, ale za to zawiera naturalne ekstrakty, które które świetnie rozprawiają się z podskórnymi pryszczami. Najskuteczniej zadziałają kremy, które w swoim składzie mają arnikę, jeżówkę lub nagietka. Przyspieszają one gojenie się ran oraz działają antyseptycznie.

Po drugie gorące kompresy

Pryszcz siedzi pod skórą, która w tym miejscu puchnie, boli, ciągnie, staje się naprawdę napięta. Co zrobić, aby go wydobyć na powierzchnię skóry? Gorący kompres! Ciepło przyciągnie bakterie, a przy okazji otworzy pory skóry, dzięki czemu łatwiej będzie usunąć pryszcza.

Po trzecie cebula, czosnek i imbir

Cebula, czosnek i imbir są uważane za naturalne antybiotyki, które działają przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo, a także zmniejszają stan zapalny. Odrobinę każdego z nich należy drobno posiekać, dobrze ze sobą wymieszać i nałożyć na miejsce podskórnego pryszcza. Najlepiej jest taki okład potrzymać na skórze nawet dwie godziny, aby mógł on zadziałać. Po tym czasie na powierzchni skóry pokaże się nasz nieprzyjaciel, zapewne z białym czopem na górze. I teraz już wiecie co robić, aby się go pozbyć 🙂

Po czwarte czarna herbata

Zaparz sobie herbatę i pijąc ją choć na chwilę zapomnij o podskórnym pryszczu. Jak już to zrobisz, to absolutnie nie wyrzucaj torebki po herbacie. Przyłóż ją w miejscu pryszcza i potrzymaj przez co najmniej kilkanaście minut. W herbacie zawarte są garbniki, które zmniejszą zaczerwienienie oraz stan zapalny, a przy okazji wyciągną nieprzyjaciela na powierzchnię skóry.

I jak wam się podobają te sposoby na podskórne pryszcze? A może macie jakieś swoje, to chętnie je poznam!

Źródło: www.beauty-area.org

dołącz do mnie na facebook