Kompleksy związane z trądzikiem

Jak pokonać kompleksy związane z trądzikiem? Powiem szczerze, nie wiem. Staram się ciągle z nimi walczyć, ale powracają jak bumerang. Wystarczy, że wsiądę do tramwaju i dwie dziewczyny zaczną się w nim śmiać to już myślę, że śmieją się ze mnie.

A kompleksy nie są bezpodstawne. Dlaczego czujemy się źle z naszą problematyczna cerą. Dlatego, że masmedia – telewizja, bilbordy, atakują nas ideałami piękna. Dziewczyny przedstawione w kolorowych czasopismach mają piękna cerę, na której nie tylko nie ma trądziku, ale i rumieńce są odpowiedniej wielkości i kształtu.

Pamiętajmy jednak, że te cuda nie stworzyła natura, a Photoshop. Współczesny świat jest brutalny. Dlaczego nasze ideały piękna wyglądają jak porcelanowe lalki, dlaczego piękne nie jest to, co naturalne.Ale gdyby nawet było inaczej, to ja na dzień dzisiejszy żadnego konkursu piękności nie wygram. Choćby nie wiem, co. Pryszcz na pryszczu na mojej twarzy nie zbliża mnie do ideału.

Wiecie, co wyskakuje w Google po wpisaniu słów kluczowych – kompleksy i trądzik. Fora, na których jedna osoba błaga druga o pomoc w celu podniesienia własnej samooceny. I wydawałoby się, że jest to normalne, że osoby z trądzikiem szukają pomocy. Ale odpowiedzi osób, które tej pomocy starają się udzielić już według mnie nie są normalne.

Jak można pisać, że osoba prosząca o pomoc jest nienormalna i zakompleksiona bez przyczyny. Przecież twarzy z trądzikiem nie można ukryć. Jedynym sposobem byłoby noszenie czapki kominiarki. Kto ma nadmiar? Chętnie przyjmę kilka.

Dla mnie najskuteczniejszym sposobem pozbycia się kompleksów jest pozbycie się ich przyczyny – czyli trądziku. Ale dużą siłą napawa mnie sama walka, to, że się nie poddaje, nie zdaję na los. Tylko wychodzę pryszczom naprzeciw i mówię dość. Nie opanujecie większego terytorium, a to na którym teraz jesteście już wkrótce oddacie.

Dlatego trzymam się diety, stosuje kosmetyki. Nie tylko, aby moje ciało wyglądało lepiej, ale i aby moja dusza odczuła zmienię na lepsze.

Na koniec jeszcze kilka zdjęć potwierdzających, że z trądzikiem walczą nawet największe sławy.

ITen artykuł w google znaleziono na słowa kluczowe

  • mocz na trądzik
  • helicobacter a trądzik
  • helicobacter pylori a trądzik
  • jak pozbyć się wągrów
  • sposób na wągry
  • kompleksy tradzik