Konjac kontra pryszcze! Znamy zwycięzcę!

konnyaku

Gąbka konjac – słyszeliście już o niej? Jeśli macie cerę trądzikową, wrażliwą, skłonną do podrażnień, wyprysków, zmarszczek… warto wiedzieć, co to takiego.

Naturalna gąbka „Konnyaku” jest produktem roślinnego pochodzenia, przeznaczonym do pielęgnacji skóry twarzy. Delikatnie i dokładnie oczyszcza pory, nie podrażnia skóry nawet tej bardzo delikatnej i wrażliwej, ma działanie nawilżające oraz nadaje skórze odpowiedniego blasku. Delikatna struktura idealnie oczyszczania najbardziej wrażliwe miejsca.

Gąbka konjac – co to właściwie jest?

Gąbka wykonana jest z korzenia azjatyckiej rośliny o nazwie Konjac (Amorphophallus konjac). Konjac to roślina zawierająca w swoim składzie: białko, węglowodany, żelazo, fosfor, miedź, cynk, witamina A, witamina E, witamina D, witaminy B1, B6, B12, witamina C i kwas foliowy. W Japonii Konjac znany jest od 1500 lat i używany w celach terapeutycznych z ogromnym powodzeniem.

Co daje mycie twarzy gąbką naturalną z Konjacu?

* dogłębne oczyszczenie bez uszkodzenia naskórka

* poprawę krążenia, a co za tym idzie odnowę komórek

* redukcję trądziku i zniwelowanie zmian skórnych

* wygładzenie blizn na skórze (po jakimś czasie regularnego używania powinny stać się mniej widoczne)

* delikatne, ale skuteczne odświeżenie

* usuwanie zanieczyszczeń i nadmiaru sebum bez szkody dla skóry

* przywrócenie poziomu pH skóry do optymalnego poziomu

Ta gąbka jest szczególnie polecana dla osób o skórze wrażliwej, skłonnej do podrażnień, wyprysków. Taką skórę ciężko się pielęgnuje, ciężko się oczyszcza, bo nie jest polecane, by przeprowadzać na niej peelingi mechaniczne. W takim razie jak oczyścić skórę wrażliwą? Właśnie gąbką naturalną! Konjac nie zawiera środków chemicznych, więc nie musisz już myć skóry żelem, płynem micelarnym czy peelingiem oczyszczającym. Wystarczy zmoczyć gąbkę i kolistymi ruchami wymasować skórę. Po takim codziennym zabiegu gąbkę należy dobrze wycisnąć i wysuszyć, posłuży ci jeszcze na kolejne dni, a nawet miesiące. Jedną gąbkę można używać aż do 3 miesięcy. Gdy zmarnieje, zacznie twardnieć lub się rozpadać należy ją wymienić na nową.

ZASTOSOWANIE:

Namoczyć gąbkę w ciepłej wodzie i oczyścić twarz. Po zastosowaniu dokładnie przemyć wodą i podwiesić za sznurek. Zaleca się stosowanie 1-3 razy w tygodniu w zależności od potrzeb skóry. Gąbkę można stosować zarówno samodzielnie jak i w połączeniu z dowolnym środkiem do mycia. Jeśli zdecydujesz się położyć na nią żel do mycia to wystarczy jedna kropla, bo gąbka sama w sobie jest naturalnym środkiem myjącym.

Gąbkę można używać do mycia twarzy jak i całego ciała.

Ciekawostką jest to, że ta gąbka jest w 100% biodegradowalna. Więc spokojnie po zużyciu można ją nawet zakopać w ogródku lub włożyć do doniczki, by trzymała wodę kwiatom 🙂

Gdzie możecie kupić taką gąbkę do pielęgnacji skóry? Zajrzyjcie TUTAJ, myślę, że mają najlepszą cenę na ten cudowny produkt.

dołącz do mnie na facebook