Masaż solą z Morza Martwego

sól z Morza Martwego na trądzik

Jakie były najdziwniejsze metody, jakie stosowaliście, żeby pozbyć się trądziku? Bo ja już naprawdę sporo sposobów na pozbycie się pryszczy przerobiłam i przyznaję, że nawet te najdziwniejsze nie zawsze były takie nietrafione 😉 Dziś przychodzę do Was z kolejnym ciekawym, interesującym, intrygującym sposobem na pozbycie się trądziku. Masaż solą z Morza Martwego – czy słyszeliście w ogóle o czymś takim?

Masaż solą, a trądzik

Barbara Kazana – naturoterapeutka twierdzi, że sól z Morza Martwego lub Adriatyku z powodzeniem leczy problemy skórne, w tym trądzik, łuszczycę, egzemę, liszaje, łupież. Przepis, jaki ona podaje, brzmi następująco: na rękę należy nałożyć wilgotną rękawicę z froty. Na talerzyk wysypać sól z Morza Martwego lub Adriatyku i tę mokrą rękawicę do niej przytknąć, żeby się przykleiła. Taką rękawicą należy wymasować całe ciało okrężnymi ruchami w kierunku od stóp w górę. Masaż wykonywać delikatnie i z wyczuciem, a masować skórę do czasu zaróżowienia się jej i delikatnego szczypania. Następnie opłukać całe ciało chłodną wodą z prysznica.

I co Wy na to?

Ja już zamówiłam sobie sól z Morza Martwego i zamierzam ten sposób wypróbować. Ciekawe jest to, że nawet jeśli mam pryszcze tylko na twarzy, to i tak powinnam masować tą solą całe ciało. Jestem podekscytowana i już nie mogę się doczekać rezultatów. Kto chętny ze mną poeksperymentować, łapka w górę!