Mastika – żywica kontra pryszcze

żywica na pryszcze

Słyszeliście kiedyś o żywicy potocznie nazywanej mastiką? Jest ona znana i z powodzeniem stosowana w lecznictwie od ponad 2000 lat. Można zatem uznać jej korzystne działanie na organizm. Najpowszechniej jest ona chyba stosowana w celu pozbycia się brzydkiego zapachu z ust, ale nie tylko z tymi problemami dobrze sobie radzi.

Mastika w dermatologii i kosmetologii

Z powodzeniem mastika stosowana jest w leczeniu ran i grzybicy. Jest ona bogactwem antyoksydantów, dlatego tak korzystnie wpływa na organizm. Udowodniono również jej działanie antynowotworowe. Mastika wspomaga produkcję kolagenu, dlatego przyczynia się do opóźniania procesów starzenia się organizmu. Jednocześnie poprawia ona jędrność skóry, niweluje zmarszczki i uelastycznia.

Mastika zalecana jest także przy wszelkiego rodzaju problemach skórnych. Nie tylko doskonale oczyszcza ona skórę, ale również reguluje wydzielanie sebum, działa głęboko nawilżająco i poprawia ogólną kondycję skóry.

Mastika ma potwierdzone działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Na pewno jej stosowanie pomoże osobom borykającym się z różnego rodzaju zakażeniami bakteryjnymi, także w sprawach trądzikowych.

I co? Zainteresowałam Was tym tematem?

dołącz do mnie na facebook