Masz trądzik? No to orzech! Zielony orzech!

zielony orzech

Orzechy są ważnym składnikiem naszej codziennej diety. O ich właściwościach odżywczych i zdrowotnych nie trzeba nikogo przekonywać. Warto jednak mówić o tym, że dla zdrowego wyglądu i dobrej kondycji naszej skóry, właściwości orzechów są równie cenne. Dziś opowiem wam o tym, jak zielone orzechy mogą pomóc w walce z niedoskonałościami skóry. No to zaczynamy!

O co chodzi z tym zielonym orzechem?

Orzech włoski, tak naprawdę nie powinien się tak nazywać. Nie ma on bowiem nic wspólnego z Włochami. Orzech włoski wywodzi się z krainy zwanej Wołoszczyzną, a zatem jego prawidłowa nazwa to orzech wołoski.

Ciekawe jest również to, że orzech ten ma przeróżne nazwy w różnych krajach. W Polsce zwykło się mówić o orzechu włoskim. W Anglii jest to orzech angielski lub perski. We Włoszech mówią na niego orzech biały. Rosja nazywa go orzechem greckim. Zaś w Ameryce Północnej jest to orzech czarny.

Jeden orzech, a tak wiele różnych nazw. Ciekawe, prawda?

Orzech zielony to niedojrzałe owoce orzecha włoskiego, ponieważ mają one kolor zielony. Od dawien dawna wykorzystywane były w medycynie ludowej, zwłaszcza w Chinach, Persji oraz Grecji.

Co dobrego w sobie ma orzech zielony?

Dobre pytanie, w końcu musi mieć on jakieś dobroczynne działanie, skoro tutaj o nim piszę. Przede wszystkim wykazuje on właściwości przeciwpasożytnicze, dzięki czemu można odrobaczać własny organizm bez stosowania niepotrzebnej chemii. Zielony owoc orzecha włoskiego pozwala pozbyć się owsików, tasiemców i glist. Działa również przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie.

Niegdyś stosowano go również do oczyszczania organizmu ze zbędnych produktów przemiany materii, w leczeniu nieżytów żołądka, przy niestrawności oraz na wzdęcia.

Aktywnym składnikiem takich orzechów jest juglon, który działa antyseptycznie. Jednak w dojrzałych owocach orzecha włoskiego praktycznie już nie występuje. Dlatego właśnie należy stosować jego niedojrzałe owoce.

Zielony orzech a problemy skórne

Przejdźmy do meritum. Jak orzech zielony działa na skórę i jak radzi sobie z problemami skórnymi? Ekstrakt z zielonego orzecha można z powodzeniem stosować w kosmetyce. Wyciąg alkoholowy może być stosowany bezpośrednio na włosy, aby zminimalizować siwiznę.

Aby skutecznie niwelować zmiany skórne, w tym głównie trądzik, należy stosować ekstrakt z zielonego orzecha. Wystarczy regularnie przecierać nim skórę. Ważne jest jednak to, że taka kuracja nie zadziała od razu. Trzeba systematycznie ją powtarzać i po niedługim czasie będzie widać efekty. Widoczne będzie zmniejszenie objawów cery trądzikowej i świeższy wygląd skóry.

Łatwa kuracja? Pewnie, że łatwa! Najważniejsze, że całkowicie naturalna i bezpieczna dla skóry. Jak już ją wypróbujecie, to koniecznie dajcie znać, jakie uzyskaliście efekty! Buźka!

Źródło: ZBL

dołącz do mnie na facebook