Mydło z Aleppo na trądzik

Czy nie marzycie sobie czasem o tym, aby mieć jeden kosmetyk, którym będziecie się mogli umyć od włosów, aż po pięty? Ja wiem, że niektórzy już tak mają…

szampon dla mężczyzn

Źródło: kwejk.pl

Bądźmy jednak poważni! Ja mówię serio, można mieć jeden kosmetyk do mycia całego ciała, włącznie z włosami. Zapraszam na ciekawego posta!

Mydło z Aleppo – jeden kosmetyk do mycia całego ciała

Skąd wzięła się ta nazwa? Mydło to pochodzi z syryjskiego Aleppo i jest cudownym specyfikiem do mycia całego ciała, do mycia włosów, a także zastąpi twój płyn do higieny intymnej.

Czy wiesz, że jest ono tak dobre, że stanowi wzorzec do produkcji wszystkich utwardzanych mydeł? Wyobraź sobie teraz, jak doskonałe musi ono być!

Mydło z Aleppo zyskało dobrą sławę i przez stulecia nadal ją ma. Wszystko dlatego, że jego receptura przez ten cały czas pozostała niezmieniona. Bo powiedzcie sami – po co zmieniać coś, co doskonale działa?

Mydło z Aleppo – co to właściwie jest?

Ten cudowny, pielęgnacyjny kosmetyk jest wytwarzany z oliwy z oliwek i wawrzynu. Przez długich siedem miesięcy leżakuje ono na świeżym powietrzu. W tym czasie twardnieje, a w efekcie końcowym ma zielono-brązową barwę.

Mydło to ma jedną wadę, niestety. Po kąpieli pozostawia zielonkawy nalot na wannie. Myślę jednak, że jesteśmy w stanie to przeżyć biorąc pod uwagę fakt, jak dobrze pielęgnuje ono naszą skórę.

Mydło z Aleppo – jakie są jego właściwości?

Po pierwsze i najważniejsze – mydło z Aleppo posiada właściwości antyseptyczne. To ważne, zwłaszcza przy wymagającej pielęgnacji skóry trądzikowej. Poza tym, przyspiesza ono gojenie się ran.

W przypadku skóry suchej i wrażliwej doskonale nawilża i koi niwelując uczucie ciągłego napięcia skóry. Nie podrażnia, nie wywołuje świądu, ani zaczerwienienia, a najważniejsze – nie wysusza skóry.

Oprócz tego, że jest ono zalecane do pielęgnacji skóry trądzikowej, to jeszcze skutecznie pomaga przy łuszczycy, egzemie i grzybicy.

Z powodzeniem możesz to mydło pożyczyć swojemu facetowi do golenia zarostu, a sama możesz stosować je jako nawilżającą i niezwykle odżywczą maseczkę na twarz, dekolt i szyję.

Jeśli będziesz je stosowała codziennie, to nawilżysz i odżywisz swoją skórę. Stanie się ona bardziej miękka i delikatna, a pryszcze pójdą w siną dal! I co? przekonałam cię, że warto to mydło wypróbować? Ja już je stosuję i jestem zadowolona. Moja cera jest ukojona i mam mniej wyprysków. Dziś będę je testować do mycia włosów. Trzymajcie za mnie kciuki! Jestem mega nakręcona 🙂

dołącz do mnie na facebook