Najczęstsze przyczyny powstawania trądziku

Na każdym kroku powtarzam Wam o tym, jak ważna jest dieta przy problemach trądzikowych. I to jest prawda! Ale dziś zdałam sobie sprawę z tego, że nie powiedziałam Wam jeszcze o innych przyczynach powstawania pryszczy, na które warto zwrócić uwagę. Każdego dnia mamy wpływ na to, jak wygląda nasza cera. Każdy nasz wybór odnośnie składników pokarmowych, kosmetyków i pielęgnacji, a nawet spania czy aktywności fizycznej przekłada się na wygląd naszej skóry. Dziś opowiem Wam o kilku innych przyczynach, które mogą potęgować trądzik.

Przyczyny powstawania trądziku

Czy wiesz, że dieta ma wpływ na trądzik? Wiesz! Czy wiesz, że stosowanie skutecznej pielęgnacji skóry przekłada się na stan Twojej cery? Wiesz! To super! A czy wiesz, że odpowiednia higiena przedmiotów codziennego użytku również może powodować zmniejszenie się trądziku?

Otóż… do najczęstszych przyczyn powstawania trądziku zaliczamy:

  • brudną pościel – poszewka od poduszki, a nawet od kołdry ma kontakt z naszą skórą, gdy śpimy. Jeśli nie zmieniasz jej odpowiednio często, to pryszcze masz jak w banku.
  • brudne akcesoria do makijażu – używasz pędzla lub gąbki do robienia makijażu? A czy dbasz o to, aby były one zawsze czyste? To ważne, ponieważ dotykają one Twojej skóry niemalże każdego dnia. Jeśli brudnym pędzlem lub gąbką nakładasz kosmetyki na swoją skórę, to rozprowadzasz na niej również zarazki i stąd możesz mieć problemy z trądzikiem.
  • makijaż – czy zawsze dokładnie go zmywasz z twarzy i szyi? Jeśli zdarza Ci się spać w makijażu, to nie dziw się, że Twoja skóra się buntuje i robią się na niej pryszcze.
  • telefon – rozmawiając przez telefon dotykasz nim do policzka, a gdzie, jak nie w tym właśnie miejscu, najczęściej masz trądzik? Pamiętaj, aby utrzymywać telefon w czystości, wystarczy przecierać jego ekran wilgotną chusteczką dla niemowląt. Ja tak robię i dzięki temu jestem spokojniejsza o moją skórę.

 

vege kolagen

 

  • nie dotykaj twarzy rękami – już dawno temu wypracowałam u siebie nawyk niedotykania twarzy rękami. Na dłoniach mamy najwięcej zarazków i jeśli będziemy je przenosić na twarz, to szybko będziemy mieć inwazje pryszczy.

To taka krótka przypominajka dla tych, którzy myślą, że o trądziku wiedzą już wszystko! 😉 Ja wciąż się uczę, ale tych kilka punktów stosuję każdego dnia. W walce o moją czystą skórę bez pryszczy!

dołącz do mnie na facebook