Płuczesz usta olejem? To musisz mieć piękną cerę!

płukanie ust olejem

Płukanie ust olejem jest stare jak świat. Jednak u nas wciąż jest to nowość, przez tak niewielu praktykowana. Ja wiem, że to wymaga systematyczności. Ja wiem, że to nie jest zbyt przyjemne, przynajmniej przez pierwszych kilka dni. Ale wiem też, że dzięki temu prostemu nawykowi, który zajmie ci zaledwie 15 minut dziennie, możesz pozbyć się uciążliwych dolegliwości chorobowych, zadbać o własne zdrowie i sprawić, by twoja trądzikowa skóra w końcu stała się gładka, jak pupa niemowlaka. Chcesz? No to koniecznie przeczytaj cały wpis…

Płukanie ust olejem – dlaczego warto to robić?

Jest wiele zalet takiego porannego rytuału. Na pewno każdy z was znajdzie choćby jeden powód, dla którego warto jest to robić. Oto one:

 • to naturalny sposób oczyszczania organizmu
 • poprawia wygląd skóry
 • znika ból głowy, a migreny pojawiają się znacznie rzadziej
 • poprawia odporność organizmu
 • usuwa nieświeży oddech
 • znika problem z krwawiącymi dziąsłami
 • zmniejsza się ilość osadu na zębach
 • wspomaga utratę wagi
 • odflegmia oskrzela
 • zmniejsza bóle stawów
 • wspomaga perystaltykę jelit i reguluje wypróżnianie
 • wspomaga spokojny sen
 • wspomaga leczenie przewlekłych chorób
 • poprawia funkcjonowanie tarczycy
 • wybiela zęby

Płukanie ust olejem – jaki olej wybrać?

Powiem wam z własnego doświadczenia, że każdy powinien poszukać oleju, który najbardziej mu będzie odpowiadał. Znam wiele osób, które stosują rafinowany olej słonecznikowy. Mój teść stosuje olej lniany. Mi odpowiada najbardziej nierafinowany olej kokosowy. Dlaczego? Ponieważ ma on smak kokosa.

Wydaje mi się, że najlepiej jest wybrać olej nierafinowany, tłoczony na zimno. To przecież ważne, aby olej do płukania ust był jak najbardziej wartościowy. Niektórzy wolą olej płynny, np. lniany czy słonecznikowy. Ja stosuje olej kokosowy. Nabieram małą łyżeczkę i wkładam do buzi. Po kilkunastu sekundach olej staje się płynny. To mi najbardziej odpowiada.

A wiecie, dlaczego to płukanie ust olejem działa? Powiem wam… Kiedy płuczesz usta olejem i przeciskasz go przez zęby, to do jego cząsteczek przyklejają się wszystkie lipofilne wirusy, grzyby i bakterie. Wówczas są one otaczane cząsteczkami tłuszczu i nie mogą się wydostać. Te wszystkie chorobotwórcze zarazki zbierane są z jamy ustnej, ale też i z krwi. Nasza buzia jest bowiem gęsto unaczyniona, a olej znajdujący się w niej przez kilkanaście minut wyciąga wszystko, co złe.

Oczyszczenie się organizmu, poprawa wyglądu skóry oraz lepsze samopoczucie nie przyjdą od razu. Jeśli jednak będziesz płukać usta olejem systematycznie każdego dnia, to po pewnym czasie odczujesz różnicę. Pamiętaj, że organizm musi się oczyścić, więc katar czy gęsta wydzielina, to właśnie efekt oczyszczania zatok i usuwanie śluzu nagromadzonego często przez lata i zalegającego w naszym organizmie. Nie zrażaj się, uparcie powtarzaj płukanie ust olejem każdego dnia. Z czasem tak się do tego przyzwyczaisz, że przejdziesz nad tym do porządku dziennego.

Warto wyrobić w sobie ten dobry nawyk i praktykować go do końca swoich dni. To naturalny sposób na oczyszczanie organizmu i dbanie o własne zdrowie, musisz tylko chcieć z tego skorzystać.

Płukanie ust olejem – jak to dobrze zrobić?

Usta powinno się płukać na czczo, zaraz po przebudzeniu. Wtedy bowiem najwięcej zarazków jest w naszej buzi i na zębach. Zatem zanim się czegoś napijesz czy umyjesz zęby, to najpierw weź łyżkę oleju i zacznij przeciskać go między zębami. Nie wolno go połykać, najlepiej jest go przeciskać przez przednie zęby, absolutnie nie w kierunku policzków czy gardła.

Cała procedura płukania ust olejem powinna trwać około 15 minut. Tyle wystarczy, by zadbać o zdrowie i piękną cerę. Jeśli zdecydujesz się na olej kokosowy, to koniecznie wypluj go po płukaniu do kosza na śmieci. Inaczej zapchasz sobie zlew czy kibel. Jeśli stosujesz olej płynny, to możesz wypluć do kibla, ale pamiętaj, że w tej mieszaninie po płukaniu jest całe mnóstwo groźnych, chorobotwórczych zarazków. Absolutnie tego nie przechowuj, nie oglądaj z bliska, nie bierz do ręki.

Po wypluciu oleju możesz spokojnie umyć zęby i uwierz mi, że już po pierwszym razie odczujesz różnicę. Będziesz czuł, że zęby i buzia są czystsze, a oddech świeższy. Po około miesiącu zauważysz, że twoja cera się poprawia. Wiem to po sobie, zaufaj mi.

Chcesz poznać inne naturalne sposoby na pozbycie się swoich dolegliwości? Koniecznie zajrzyj tutaj…

tadeusz szewczykŁuszczyca, nowotwór, astma, alergie i dziesiątki, jeśli nie setki, innych chorób, prześladują ludzkość od pokoleń. Pomimo ogromnego skoku jakościowego medycyny w ostatnich latach po dziś dzień nie udało się znaleźć na nie skutecznego lekarstwa. Potrafimy często zaleczyć objawy, lecz nie jesteśmy w stanie definitywnie pokonać i wyeliminować tych chorób. A właściwie powinniśmy powiedzieć – nie potrafiliśmy.

Oto bowiem znany i ceniony terapeuta przedstawia zbiór terapii idealnych dla każdej z najpopularniejszych dolegliwości. Orężem w walce z nimi mogą być minerały, bańki, pijawki, popiół lub kurze jaja. Nie ma takiej dolegliwości, której nie dałoby się pokonać przy użyciu darów natury.

Poznaj terapie, które ludzkość znała przed wieloma pokoleniami. Terapie, które konsekwentnie były przez lata wypierane przez medycynę konwencjonalną. Terapie, które są bardzo skuteczne, a jednocześnie nie niosą żadnego zagrożenia dla Twojego zdrowia czy życia.

Pora, byś wybrał odpowiednią terapię i ją zastosował. Koniec ery chorób. Nastał czas zdrowia!

 

dołącz do mnie na facebook

One thought on “Płuczesz usta olejem? To musisz mieć piękną cerę!

Comments are closed.