Podwójne oczyszczanie cery trądzikowej? Zdecydowanie tak, ale…

oczyszczanie twarzy

Czy słyszeliście już o metodzie podwójnego oczyszczania skóry twarzy? Ja słyszałam już jakiś czas temu i zaczęłam ją stosować. Powiem wprost – u mnie sprawdza się to rewelacyjnie i widzę, że moja skóra docenia taką troskę. Być może wy również stosujecie tę metodę, choć nawet nie zdajecie sobie z tego sprawy. Taka metoda stosowana w przypadku cery trądzikowej naprawdę może pomóc.

Podwójne oczyszczanie skóry – o co w tym chodzi?

Metoda podwójnego oczyszczania skóry polega na tym, że podczas jednej pielęgnacji stosujemy dwa różne produkty do przemywania. Pokażę Wam na prostym przykładzie jak to wygląda u mnie. Moja codzienna pielęgnacja wygląda tak: najpierw przemywam skórę płynem lub wodą micelarną, następnie stosuję żel do mycia twarzy, dalej przecieram skórę tonikiem do twarzy, nakładam serum i krem. Proste? A jakże skuteczne!

Ważną zasadą, którą należy się kierować w doborze kosmetyków do pielęgnacji skóry trądzikowej jest sprostanie jej oczekiwaniom. Nie kupuj kosmetyku, bo jest tani. Nie kupuj kosmetyku, bo ma ładne opakowanie. Kupuj takie produkty, które będą dostosowane do twojej cery, zaspokoją jej potrzeby, pomogą minimalizować stany zapalne. Jak to zrobić? Niestety najprostszą i najskuteczniejszą metodą jest metoda prób i błędów. Testuj, obserwuj, stosuj. Jeśli mogę dać ci jeszcze jedną dobrą radę – zmieniaj kosmetyki, nawet jeśli się u ciebie sprawdziły. Nie pozwól skórze przyzwyczaić się do jednego produktu, bo z czasem przestanie on korzystnie na nią działać.

 

3 ziołowe sposoby na trądzik

 

Czego unikać przy cerze trądzikowej?

Przede wszystkim nie stosuj żadnych olejków, ani kosmetyków na bazie substancji oleistych. One będą zatykały pory, a to spowoduje spotęgowanie twoich problemów skórnych. Jeśli natomiast masz cerę wrażliwą, stosuj kosmetyki delikatnie oczyszczające, aby nie wywołać podrażnienia i zaczerwienienia skóry.

Podwójne oczyszczanie zalecałabym wykonywać wieczorem. Rano wystarczy zwykłe umycie twarzy. Wieczorem trzeba zmyć brud, kurz, makijaż, kremy z filtrem, nagromadzone sebum. Dlatego właśnie wieczorna pielęgnacja jest tak istotna dla zdrowego wyglądu Twojej skóry.

Czy zatem skusicie się na podwójną pielęgnację skóry? A może już ją stosujecie?

dołącz do mnie na facebook