Pryszcze na czole – co twoje pryszcze chcą ci powiedzieć?

pryszcze na czole

Słyszałaś o czymś takim, jak mapowanie twarzy? Pryszcze na czole, brodzie, nosie, policzkach – nie pojawiają się ot tak sobie, losowo. Wypryski i krosty pojawiające się w określonych miejscach na twarzy mogą wskazywać na inne, poważniejsze dolegliwości, zaburzenia, problemy z prawidłowym funkcjonowaniem i choroby ze strony narządów wewnętrznych. Nie wiedziałaś o tym? Jeszcze o tym nie słyszałaś? Nie przejmuj się! Po to tutaj jestem, żeby ci o tym opowiedzieć…

Pryszcze na czole – wciąż się pojawiają

Dbasz o swoją skórę każdego dnia… myjesz, tonizujesz, oczyszczasz, nawilżasz, pieścisz jak małego niemowlaka, a ona i tak co jakiś czas staje się kapryśna i odpłaca ci za tę pielęgnację wypryskami, krostami, pryszczami, trądzikiem! Fuj! Zawsze tak jest, jak masz jakieś ważne spotkanie, wystąpienie, chcesz ładnie wyglądać. Zawsze wtedy pojawia się pryszcz!

Zamiast denerwować się, że znowu to się stało, sprawdź, co twoje pryszcze chcą ci powiedzieć. Dokładnie przyjrzyj się, w jakim miejscu na twojej twarzy pojawiają się krosty. To ważne, ponieważ miejsce występowania trądziku wskazuje na to, jaki narząd twojego ciała nie funkcjonuje tak jak powinien. Mapowanie twarzy ma swój początek w tradycyjnej chińskiej medycynie. To bowiem tam po raz pierwszy powiązano występowanie trądziku z dysfunkcjami organów wewnętrznych i zdaje się, że to wcale nie jest takie głupie. Nie wierzysz? Sprawdź sama, czy chińska medycyna ma rację!

Pryszcze na czole – na czole, brodzie, policzkach, między brwiami….

Pryszcze na czole – kiedy na twoim czole pojawiają się pryszcze to znak, że masz problem z układem trawiennym. Oznacza to, że niektóre pokarmy mogą się gorzej trawić i przez to powodować zanieczyszczenie organizmu. To również może wskazywać na nieprawidłowe funkcjonowanie wątroby. Być może jest ona już bardzo zanieczyszczona i nie jest w stanie pracować na pełnych obrotach. Aby zapobiec powstawaniu pryszczy na czole staraj się wspomóc procesy trawienne. Być może wystarczy pić łyżkę octu jabłkowego z połową szklanki wody na pół godziny przed każdym posiłkiem, żeby podnieść poziom kwasów żołądkowych. Być może wystarczy wybrać się do sklepu zielarskiego i zakupić mieszankę ziół poprawiających trawienie. Na problemy z wątrobą pomoże herbatka z mniszka lekarskiego, czosnek i cebula. Z samego rana na czczo koniecznie pij co najmniej dużą szklankę wody z cytryną.

Pryszcze między brwiami – jeśli pojawiają ci się krosty w okolicach brwi, to znaczy, że spożywasz za dużo tłustej, wysokoprzetworzonej żywności lub też nadużywasz alkoholu. Zdrowa, dobrze zbilansowana dieta oraz umiarkowanie w spożywaniu napojów wysokoprocentowych są kluczem do zapobiegania powstawania pryszczy między brwiami.

zestaw antytrądzikowy

Pryszcze na policzkach – to znak, że twoja skóra miała dłuższy kontakt z zanieczyszczonym powietrzem. W domu musisz koniecznie codziennie porządnie wietrzyć pokoje, żeby powietrze było czyste i odpowiednio wilgotne. W pracy staraj się unikać klimatyzowanych pomieszczeń, a jeśli to nie jest możliwe, to zadbaj o nawilżacz powietrza. Unikaj przesiadywania w garażu, samochodzie, małych pomieszczeniach ze słabą wentylacją. Być może warto do pracy lub do domu zakupić rośliny, które oczyszczają powietrze, jak np. skrzydłokwiat. Pryszcze na policzku mogą również pojawiać się u alergików. Jeśli nic nie skutkuje, to spróbuj ograniczyć cukier w swojej diecie, być może on jest przyczyną powstawania pryszczy na policzkach.

Pryszcze na brodzie – te pojawiają się z jednej tylko przyczyny… z powodu zmian hormonalnych, jakie zachodzą w twoim organizmie. Kobiety mogą zauważać je w okolicy zbliżającej się miesiączki. W tym czasie zwracaj szczególną uwagę na pielęgnację skóry na brodzie. Nic więcej na to nie pomoże, ponieważ hormony rządzą się swoimi prawami.

I co Ty na to? Zgadzasz się z tym mapowaniem twarzy czy masz jakieś swoje obserwacje?

Źródło: www.annmariegianni.com