Różne typy trądziku – guzki i cysty (torbiele)

I czas na przejście do najgorszych typów pryszczy. Najgorszych – bo nie dość że wyglądają paskudnie – to jeszcze potrafią zeszpecić naszą twarz do końca życia. Ich pojawienie może przyczynić się do powstania trwałych blizn na naszej twarzy. i o ile u chłopaków – taka blizna jeszcze jakoś jest miarę rozsądnie przyjmowana przez otoczenie. O tyle u dziewczyn już tak różowo nie jest. Dla kobiet liczy się trochę więcej niż wygląd w chłopaku, natomiast faceci – co tu dużo owijać w bawełnę – są wzrokowcami. I przez to dziewczyny z bliznami po krostach mogą mieć znacznie mniejsze szanse u płci przeciwnej. Przynajmniej ja często zauważam dyskryminację dziewczyn z trądzikiem. Chociaż pewnie i pryszczaci chłopacy mogliby też niejedną mrożącą krew w żyłach historię opowiedzieć, o tym jak zostali paskudnie potraktowani przez dziewczynę z powodu pryszczy.

GUZKI – to pojedynczo występujące zmiany na skórze. I na tym koniec dobrych wiadomości. Wyglądają bardzo podobnie do grudek – też są czerwone – ale są od nich znacznie większe i znajdują się dużo głębiej w skórze. Bolą, a ich wyciśnięcie – graniczy z cudem. Na pewno zmasakrujesz sobie twarz – a ich nie ruszysz. Powstają w wyniku pęknięcia dużych zaskórników, przez co duża ilość substancji zapalnej – leukocytów i bakterii przedostaje się do okolicznych tkanek. Posługując się porównaniem z poprzedniego wpisu. Tutaj zawierucha wojenna rozprzestrzenia się z jednego miasta na całe województwo. Jest dużo walczących ze sobą i białych krwinek i bakterii przez co masz gwarantowany i ból i obrzęk. A najgorsze jest to że guzek rozprzestrzenia się w głąb skóry, aż do tych warstw skóry, które odpowiedzialne są za utrzymanie prawidłowej struktury. I dlatego po guzkach mogą pojawić się blizny. Bo skóra została uszkodzona – i to nie powierzchownie ale trwale i głęboko.

TORBIELE, CYSTY – też są wielkie i okropne. Przy czym tutaj atakując nasz organizm nie posuwają się w głąb skóry a na zewnątrz. Są to wielkie zbiorniki wypełnione płynem z ropą i bakteriami. Często pojawiają się razem z guzkami – i to wtedy, gdy kilka guzków znajdzie się na naszej twarzy wystarczająco blisko siebie. W wyniku czego z kilku mniejszych potyczek wojewódzkich robi się wojna ogólnokrajowa. Przez zasięg i ilość zakażonego ciała – pozostawiają po sobie znacznie większe blizny. Jedynym pocieszeniem jest to – że z reguły występują bardzo rzadko.


ITen artykuł w google znaleziono na słowa kluczowe

  • cysta pryszcz
  • pasta do zębów na wągry
  • cysta
  • pryszcze na twarzy
  • cysta ropna
  • pryszcz na plecach
  • cysta trądzikowa