Trądzik a pasożyty – czyli czego nie mówią Ci lekarze ….. cz. I

Dzisiaj chciałabym zwrócić Waszą uwagę na jeszcze jedną kwestię. Takich rad raczej nie masz szansy usłyszeć idąc do lekarza od trądziku. Ale moim zdaniem od tego trzeba zacząć. Od tego i oczyszczenia organizmu z dziwnych substancji, które nagromadziły się w naszym organizmie. Jeśli masz uporczywy trądzik, stosujesz hormony, antybiotyki, dbasz o stan swojej skóry, starasz się by była oczyszczona i ciągle nie zauważasz poprawy – tym bardziej powinnaś zbadać te stronę swojego życia.

O czym konkretnie mowa – o pasożytach. Każdy z nas już od szkoły podstawowej wie – ze działają na naszą niekorzyść. Są niechcianymi lokatorami działającymi na szkodę swojego żywiciela, Osłabiają i zatruwają nasz organizm. A wiadomo toksyny – bardzo często równają się pryszczom na skórze.

Co ciekawe – a nie każdy zdaje sobie z tego sprawę – jak poważny to może być problem – każdy człowiek ma w swoje pasożyty. Mogą się one zagnieździć w układzie pokarmowym, limfatycznym, w narządach wewnętrznych, we krwi. Może trudno w to uwierzyć, ale jak myślisz skąd biorą się: biegunka, zespół złego wchłaniania, anoreksja, niedowaga, a nawet trądzik!? Wieloletnie badania wykazały, że istnieje ponad 3200 pasożytów. Można je podzielić na 4 grupy: pierwotniaki, przywry, tasiemce, obleńce. Pasożyty bardzo lubią się zagnieżdżać w naszym organizmie i wywoływać wiele różnych chorób. Objawy niestety rzadko kojarzone są z obecnością pasożyta, zwłaszcza jeśli chodzi o choroby skóry, zakłócenia perystaltyki jelit, chronicznego zmęczenia. W takich przypadkach zwykle myślimy sobie, że po prostu nam coś zaszkodziło, jesteśmy przepracowani albo mamy alergię na jakiś składnik w żywności.

Obecność pasożytów może być związana z następującymi dolegliwościami:

Układ trawienny: zespół jelita grubego, gazy, wzdęcia, śluz w stolcu, skurcze jelit, częste bóle brzucha

Układ mięśniowy i nerwowy: problem z pamięcią, bezsenność, zgrzytanie zębami, bóle mięśni i stawów

Układ odpornościowy: osłabienie, zmęczenie, częste zapalenie zatok i infekcje dróg oddechowych

Pasożyty mają także wpływ także na nasze emocje: apatia, nerwica, niepokój, depresja.

Alergie skórne, trądzik, egzema, białe plamy, pokrzywka – to wszystko oznaki zewnętrzne, które często bagatelizują dermatolodzy. Przyznacie sami, że jeśli zgłosimy się na wizytę do gabinetu dermatologicznego, wychodzimy stamtąd zazwyczaj z jakimś kremem czy maścią sterydową i zaleceniem uważania na dietę. Nie chciałabym tutaj nikogo obrażać, ale lekarze idą po najmniejszej linii oporu, bo zamiast zajrzeć w głąb naszego organizmu, faszerują nas lekami, które tylko zaleczają (ukrywają!) objawy zewnętrzne. Nie jest żadną tajemnicą, że chyba jeszcze nikogo nie wyleczyła maść sterydowa czy krem z cynkiem.

Osoby cierpiące na trądzik, powinny wziąć sprawy w swoje ręce i przebadać się pod kątem pasożytów.  Takie badanie nikomu nie zaszkodzi – a jest całkiem możliwe – ze pomoże wygrać z uporczywym trądzikiem, który nie zawsze pojawia się z powodu burzy hormonów.

cdn….

ITen artykuł w google znaleziono na słowa kluczowe

  • pasożyty a trądzik
  • tradzik a pasozyty
  • pasozyty a cera
  • tradzik a robaki
  • pryszcze a pasozyty