Trądzik a zaparcia

tradzik a zaparciaSkóra to zwierciadło naszego zdrowia – zgadzasz się z tym? Ja tak! Choć wydawać by się mogło, że to co dzieje się wewnątrz naszego organizmu, nie wpływa na nasz wygląd, to nieprawda! Zaraz wytłumaczę Ci dlaczego.

Chociaż trądzik najczęściej pojawia się podczas dojrzewania, to w późniejszych latach lubi powracać i psuć nasz wizerunek. Uporczywe krostki, zaczerwienienia i zbierająca się pod skórą ropa wyglądają okropnie i denerwują niejedną z nas. Co wtedy robimy? Wieczorami spędzamy godziny przed lustrem by pozbyć się szpecących wyprysków, a za dnia ukrywamy twarz pod grubą pierzyną fluidu. Niestety w ten sposób nie pozbędziemy się problemu, a nawet jeśli, to za jakiś czas powróci. Aby poradzić sobie z trądzikiem musisz zdać sobie sprawę z tego co go wywołuje. Jeśli mimo idealnej pielęgnacji, odpowiedniej diety i dobrych kosmetyków nadal masz problemy z cerą i pryszczami, sprawdź czy nie masz przypadkiem problemów jelitowych.

Trądzik i problemy jelitowe

Problemy z wypróżnianiem, zaparcia, zła praca jelit – to wszystko ma wpływ na stan naszej skóry. Podczas spożywania pokarmu w naszym organizmie wytwarzają się także toksyny, które są z niego usuwane wraz z moczem i kałem. Jeśli zaburzona zostaje praca jelit, zaczynają w nich zalegać niestrawione resztki pokarmu. Zebrane złogi i toksyny prowadzą do degeneracji śluzówki jelita grubego. Problemom z wypróżnianiem towarzyszą zewnętrzne symptomy takie jak wykwity skórne, ropne krosty. W ten sposób organizm daje nam sygnał, że coś złego dzieje się wewnątrz nas. Jest wiele rodzajów trądziku i są różne przyczyny jego powstawania. Na przykład trądzik różowaty może być częściowo wywoływany przez Helicobacter pylori. Bakteria ta lubi się zagnieżdżać w żołądku i odczynowo wywoływać trądzik.

Co ja mam teraz zrobić?

Jeśli masz problem z zaparciami, którym towarzyszą zmiany skórne, na pewno czas najwyższy by przyjrzeć się temu co jesz. Zacznij pić więcej wody, wprowadź do diety więcej błonnika, ogranicz słodycze, zapisz się na fitness, ale to wszystko pewnie już wiesz, więc żadne to odkrycie. Jeśli twój problem jest bardzo niepokojący, warto wybrać się do lekarza, chociaż… nie pomyśl, że chcę przez to powiedzieć, że lekarze są źli, ale.. myślę, że niektórzy z nich mogą bagatelizować twoje obawy. Ba! Wielu pewnie powie, że trądzik nie ma nic wspólnego z zaparciami, ze to sprawy hormonalne. Hmm, chyba nie wierzyłabym im do końca. Możesz oczywiście przyjąć z uśmiechem receptę i mieć nadzieję, że jakiś magiczny farmaceutyk pomoże. Jednak ja sugerowałabym na początek coś zupełnie innego. A może by tak zastosować oczyszczanie jelita grubego? Jeśli pozbędziesz się złogów, na pewno poczujesz się lepiej! Tylko nie próbuj domowych sposobów. Kupowanie tabletek na przeczyszczenie czy robienie lewatywy to nie jest najlepszy sposób. Lepiej wybrać się do specjalisty, który wykona taki zabieg bezpiecznie dla ciebie i w pełni profesjonalnie.problemy jelitowe a pryszcze

Następnie radzę przyjrzeć się dokładnie swojej kosmetyczce. Poczytaj skład na pudełkach i tubkach kosmetyków. Oczywiście tu prosto i łatwo nie będzie – bo nazwy produktów i półproduktów są łacińskie z reguły – ale od czego masz Internet?? Czas się pozbyć złych nawyków kupowania tanich i wypełnionych po brzegi szkodliwą chemią kremów i kosmetyków. Zainwestuj w swoją cerę i zacznij używać kosmetyków naturalnych. Pomyśl tylko ile konserwantów przyjmujesz każdego dnia wraz z pokarmem. Tego nie jesteś w stanie całkowicie wyeliminować, bo kto z nas może wiedzieć co „siedzi” w chlebie, wędlinie czy pomidorach. Najwyższy czas na oczyszczanie nie tylko jelita, ale także kosmetyczki.

Oczywiście nie każdy trądzik może oznaczać problemy jelitowe i nie każde problemy jelitowe muszą się skończyć trądzikiem. Jednak jeśli podjęłaś już dawno trudną walkę z wypryskami i ciągle ją przegrywasz…  weź sobie moją radę do serca! Jeśli to, co napisałam ci nie pomoże, na pewno ci nie zaszkodzi!

ITen artykuł w google znaleziono na słowa kluczowe

  • trądzik pasożyty
  • zaparcia a trądzik

One thought on “Trądzik a zaparcia

  1. Hmmm… wczesniej nie kojarzylam tradziku z zaparciami, ale ostatnio zauwazylam taka korelacje i chcac sprawdzic, czy to mozliwe zaczelam szukac i trafilam tu… pora na powazna walke z problemami jelitowymi!

Comments are closed.