Trądzik – co jeść, by go uniknąć

trądzik

Trądzik to problem wielu osób i to nie tylko tych w okresie dojrzewania. Jedną z głównych przyczyn jego powstawania jest dieta. Szkoda, że tak mało osób o tym wie. Przychodzę z pomocą i wskażę wam głównych winowajców pokarmowych, którzy przyczyniają się do powstawania trądziku. Podpowiem również, co można jeść i nie wywoła trądziku ani pryszczy. Sprawdź, co znajduje się na twoim talerzu. Być może jesz coś, co powoduje u ciebie problemy skórne.

Trądzik – jakie pokarmy powodują jego powstawanie, a które nie mają na to wpływu

Trądzik jest bardzo często skorelowany z dietą. To, co jesz może powodować jego powstawanie. Warto bliżej przyjrzeć się produktom, które mogą powodować powstawanie pryszczy, by po prostu ich unikać. Wskażę również te, które mają dobroczynny wpływ na stan i wygląd skóry.

Czego jeść nie powinnaś, by nie mieć trądziku? Co pomoże w walce z pryszczami?

  • nabiał – przeprowadzono wiele badań, które jednoznacznie wskazały nabiał jako jeden z głównych winowajców powstawania trądziku. Najpewniej odpowiadają za to hormony znajdujące się w mleku. Z mleka powstają sery, serki, masła, jogurty, kefiry, maślanki… Jeśli ograniczysz spożywanie nabiału, to być może problem z trądzikiem rozwiąże się sam
  • słodycze – to jeden z tych produktów, które mają wysoki indeks glikemiczny. Po ich zjedzeniu bardzo szybko wzrasta poziom cukru we krwi. Zamiast tego spróbuj jeść więcej produktów zbożowych, które są bogate w błonnik. Dzięki temu oczyszczają organizm nie powodując wysokich skoków glukozy we krwi.
  • czekolada – nieprawdą jest, że powoduje powstawanie pryszczy. Gorzka czekolada z wysoką zawartością kakao posiada sporo przeciwutleniaczy. To dzięki nim twoja skóra może wyglądać lepiej, a nie gorzej.
  • ryby – stanowią doskonałe źródło kwasów omega-3. To właśnie te kwasy zwalczają stany zapalne. Czym jest trądzik? Stanem zapalnym! Zatem polub się z rybami, bo korzystnie wpływają na stan i wygląd skóry.
  • zdrowa dieta – nie kupuj w aptece suplementów diety, bo one z reguły niewiele dają. Zamiast tego zadbaj o to, by twoja dieta była zróżnicowana, bogata w witaminy i minerały pochodzące ze świeżych owoców i warzyw. To one są źródłem zdrowia i urody. Cenne składniki odżywcze w nich zawarte są łatwo przyswajalne przez organizm i naprawdę mogą pomóc ci zwalczyć trądzik.

kosmetyki na trądzik

Teraz już wiesz czego unikać na talerzu, a co dodać do swojego codziennego menu. Być może odżywiasz się zdrowo, a na twojej skórze wciąż pojawiają się pryszcze. Wówczas trzeba szukać przyczyny gdzie indziej. Jednak statystyki pokazują, że w większości przypadków trądzik się bierze ze złej diety. Dlatego dzięki wdrożeniu zdrowych nawyków żywieniowych można samemu pozbyć się pryszczy i dodatkowo odżywić organizm, bez chemii, leków, suplementów. Sprawdź i koniecznie daj mi znać czy tobie zmiana diety pomogła!