Dlaczego nienawidzę PRYSZCZY?

Świat bywa okrutny. Zwłaszcza dla nastolatków. Kiedy na ich twarzy pojawia się pierwszy PRYSZCZ. Na początku nie zwracamy na to uwagi, ale kiedy problem się pogłębia zaczynamy się martwić. Niektórzy przez trądzik stają się pośmiewiskiem w szkole i najbliższym otoczeniu. Rówieśnicy wymyślają różne przezwiska pryszczatym osobom. Znam taki przypadek z życia codziennego. W szkole chłopak, nie dość, że ma pryszcze, to jeszcze są one zaczerwienione. Wołają na niego „KOMPOST”.

Chłopaki jednak nie przejmują się tak swoim wyglądem. Dziewczyny za to mają na jego punkcie „bzika”. Znam dziewczynę, która przez trądzik na twarzy miała myśli samobójcze. Popadła w kompleksy. Rano, gdy tylko wstała z łóżka, pierwsze co zrobiła to nakładała na siebie kilo „tapety”… Nawet rodzicom nie pokazywała się bez makijażu, a co dopiero rówieśnikom w szkole…

 Trądzik to najgorsze co może się przytrafić młodej dziewczynie. Krosty pojawiają się zawsze w nieodpowiednim czasie i miejscu na twarzy. Najbardziej denerwujące jest to, że pryszczy nie da się do końca zamaskować. Kiedy się pomaluje, zdarza się, że wkoło krosty robi mi się pomarańczowa plamka.  Nigdy nie przejdę obojętnie obok lustra, zawsze muszę sprawdzić, czy mój makijaż nie spłynął i czy przypadkiem mój pryszcz nie prezentuje się w całej okazałości. A gdy faktycznie okaże się, że niechcący rozmazałam podkład, szybko kombinuję jak go zakryć.

Gorzej, jak nie mam pod ręką żadnego kosmetyku, wtedy muszę ciągle trzymać dłoń koło twarzy, niby tak przypadkiem, ale prawda wygląda inaczej – JA PO PROSTU CHCĘ ZAKRYĆ TEGO PRYSZCZA. Kiedy wiem, że na twarzy mam wielkiego „potwora” , czuję się skrępowana. Próbuję z nikim nie rozmawiać. Dziewczyny mają przerąbane… Chłopacy zazwyczaj u dziewczyny patrzą na wygląd. Żadna nie pokaże się chłopakowi z pryszczem na czole, nosie, policzku czy nawet w obrębie ust. Zatem jedyny sposób, to pozbyć się tych pasażerów na gapę z mojej twarzy.

Wytrwale walczyłam… i udało mi się pokonać uporczywy TRĄDZIK.

Czasami wyskoczy jakiś niespodziewany pryszcz, ale staram się go nie wyciskać, a jedynie traktować odpowiednimi preparatami na pryszcze – by jak najszybciej znikł. Po jakimś czasie jak dla mnie zawsze zbyt długim powoli znika.

ITen artykuł w google znaleziono na słowa kluczowe

  • zielona ropa z pryszcza
  • pryszcz pod skórą
  • zielone wągry