Gąbka kojnac – mam i ja! Recenzja produktu TianDe

gąbka konjac na trądzik

Gąbka konjac – pamiętacie jak ostatnio wam o niej pisałam? Kupiłam ją i używam już prawie dwa tygodnie. Myślę, że to wystarczająco długo by wyborbić sobie już o niej zdanie. Co o niej sądzę? Dowiecie się za chwilkę. Zapraszam na recenzję produktu!

Tak wyglada moja gąbka konjac:

gąbka konjac
Gąbka konjac

Gąbka konjac – moja opinia

Gąbka konjac zapakowana jest w szczelne opakowanie. Nasączona jest już jakimś płynem, bo musicie wiedzieć, że te gąbki wysychają, a gdy wysychaja są twarde i mogą się połamać. Ta gąbka ma w sobie bardzo dużo witamin i składników, które cudownie oczyszczają skórę. Robią to delikatnie, ale skutecznie. I to mi się najbardziej w tej gąbce konjac podoba, że już sama w sobie ma środki czyszczące i to ja decyduję o tym, czy chcę na nią wylać jakiś żel myjący czy nie. Moja skóra zachowuje się różnie, są dni kiedy nic nie jest w stanie jej podrażnić, a są też takie, że gdy umyję twarz swoim ulubionym żelem niemal natychmiast wyskoczą mi na twarzy pryszcze, które są nie do zaakceptowania! Wiecie jakie to wkurzające – człowiek tak dba o skórę, pielęgnuje, wydaje kupę kasy na najlepsze kosmetyki, pilnuje się, żeby przypadkiem nie zjeść czegoś co trądzik wywołuje, a tu mimo wszystko nagle po jednym umyciu masz policzki całe w krostach.
No nic, jak to mówią – taki lajf. Trzeba dalej szukać sposobów na pryszcze i nie załamywać się! Ja mam nadzieję, że właśnie znalazłam swój sposób na trądzik – właśnie tą gąbkę konjac.

Gąbka konjac – zastosowanie

Gąbkę konjac używam co drugi dzień. Bo chociaż jest ona bardzo delikatna, to nie chce przeginać. Zresztą na opakowaniu jest napisane, żeby nie robić tego częściej. Gąbkę moczę najpierw w wodzie, a potem masuję nią twarz – ot cała filozofia. Po użyciu gąbkę trzeba dobrze wypłukać i wysuszyć. Gdy gąbka wyschnie staje się twarda. Potem przed kolejnym użyciem znowu wrzucam ją do miski z wodą. Taka bąbka ma żywotnośc około 3 miesięcy. Po trzech miesiącach trzeba kupić nową.

Słuchajcie! W internecie piszą różne bzdury! Np. że gąbki można używać np. cały rok, albo, że wcale nie trzeba jej wymieniać. BZDURA! Wyobrażasz sobie żeby nie prać ręcznika do twarzy przez rok?! Weeeś! Wszystko ma swoje granice. Granice higieniczności. Ja swoją gabkę mam zamiar używać przez te 3 miesiące, a potem kupię sobie pewnie nową, bo jestem mega zadowolona.

Gąbka konjac – wpływ na trądzik

Gabka konjac ma na moją skórę bardzo dobry wpływ. Odkąd jej używam nie zrobił mi się na twarzy ani jeden pryszcz. Cera wydaje się gładka, nawilżona. Ta gąbka ma naprawdę bardzo dobre właściwości oczyszczające. Na potwierdzenie wrzucam zdjęcie policzków 🙂

Tak wyglądają moje policzki rano:

gąbka konjac

Pory rozszerzone, zmiany po trądziku mocno widoczne, twarz napuchnięta.

Rano myję twarz gabką i wieczorem (czyli jakąś chwilkę temu!) też myję twarz gąbką konjac, oto zdjęcie sprzed kilku minut:

gąbka konjac

Co prawda nie ma teraz dobrego światła, bo zdjęcie robione w łazience przy świetle sztucznym, ale gołym okiem widać jak pory się pozamykały, twarz wygładziła, nabrała zdrowego rumieńca (to zasługa masażu), zmiany trądzikowe zaczynają przygasać.

Mam nadzieję, że z dnia na dzień efekty będą coraz lepsze.

Moja ocena gąbki konjac – PIĄTKA Z PLUSEM!

Na koniec jeszcze kilka faktów o tej gąbce.

Gąbka konjac – informacje

Naturalna gąbka „Konnyaku” – produkt roślinnego pochodzenia, przeznaczony do pielęgnacji skóry twarzy. Troskliwie i dokładnie oczyszcza pory, nie uszkadzając skóry, ma działanie nawilżające, oczyszczające oraz nadaje skórze odpowiedniego blasku. Delikatna struktura idealnie oczyszczania najbardziej wrażliwe miejsca.

Gąbka wykonana jest z korzenia azjatyckiej rośliny o nazwie Konjac (Amorphophallus konjac). Konjac to roślina zawierająca w swoim składzie: białko, węglowodany, żelazo, fosfor, miedź, cynk, witamina A, witamina E, witamina D, witaminy B1, B6, B12, witamina C i kwas foliowy. W Japonii Konjac znany jest od 1500 lat i używany w celach terapeutycznych.

Co daje mycie twarzy gąbką naturalną z Konjacu?

* dogłębne oczyszczenia bez uszkodzenia naskórka

* poprawę krążenia, a co za tym idzie odnowę komórek

* redukcję trądziku i wyciszenie zmian na skórze

* wygładzenie blizn na skórze (po jakimś czasie regularnego używania powinny stać się mniej widoczne)

* delikatne, ale skuteczne odświeżenie

* usuwanie zanieczyszczeń i nadmiaru sebum bez szkody dla skóry

* przywrócenie poziomu pH do normy

No dobra to tyle na dziś. Oprócz gąbki kupiłam sobie jeszcze takie oto cudeńka na trądzik. Ale opinie o nich dodam w kolejnym poście 😉

kosmetyki na trądzik