Gąbka konjac na trądzik – muszę ją mieć!

gąbka konjac na trądzik

Gąbka konjak to moje ostatnie odkrycie. Chociaż nie jest to produkt nowy to jakoś wczesniej nie przyszło mi nawet do głowy, żeby o tym przeczytać czy szukać informacji na ten temat. To jest spowodowane zapewne tym, że kiedyś mocno zraziłam się do różnych tam czyścideł do twarzy. Pamiętam jak zachęcona reklamą telewizyjną kupiłam sobie szczotkę do masażu i mycia twarzy. Umyłam nią twarz kilka razy i miałam taką masakrę, że z miesiąc chyba płakałam patrząc się w lustro.

Generalnie osoby z cerą trądzikową powinny raczej unikać szczotek i mechanicznego oczyszczania twarzy, bo w ten sposób mogą tylko zaognić trądzik lub wywołać podrażnienia. Ta zasada dotyczy jednak tylko szczotek – jak sie okazuje! Jest bowiem coś takiego co się nazywa gąbka konjac, która jest ponoć ósmym cudem świata i dlatego chce ją mieć! 😉

No dobra żartowałam z tym ósmym cudem, ale nie żartowałam że chce ją mieć.

Gąbka konjac na trądzik

gąbka konjac na trądzik

Gabka konjac zaintrygowała mnie po raz pierwszy na FB kilka dni temu. Zobaczyłam posta, z nudów kliknęłam i jak strzałą Amora zostałam tafiona prosto w serce 😉 A dzisiaj muszę sie przyznać, że dostałam na nią takiej chrapki, po obejrzeniu chyba już 50 filmu, że na bank za chwilkę ją kupię 🙂

Jak usunąć bliznę po trądziku w miesiąc?

Pewnie nigdy nie zwróciłabym na tą gąbkę uwagi gdyby nie to, że przeczytałam, że jest produktem w 100% naturalnym, ekologicznym i to mnie zaintrygowało najbardziej. Jak to! Jak gabka może być naturalna? Zawsze wydawało mi się, że gąbki są wytworem człowieka. Otóż zwykłe gabki tak, a gąbka konjac – nie! Ta gąbka stworzona jest z bulw rośliny, która nazywa się konjac właśnie i rośnie w nieskazonym środowisku w jakiejś Japońskiej głuszy. Ta gąbka charakteryzuje się tym, że gdy jest sucha jest twarda, a gdy ja zmoczymy nasiąka wodą i staje się miękka. Dlatego własnie jest polecana do cery trądzikowej, bo jest bardzo delikatna, subtelnie oczyszcza skórę i usuwa wszelkie zanieczyszczenia. Dodatkowo gabka ta ma w sobie tyle witamin i cennych naturalnych składników, że nie trzeba jej nasączać żadnym żelem do twarzy czy mleczkiem. I to jest w niej najlepsze! myjemy się sama wodą, a oczyszczamy twarz jak żelem. W ten sposób unikamy podrażnień i alergii, które mogą być spowodowane używaniem chemicznych substancji.

Czy to prawda i jak to działa powiem wam jak sobie tą gąbkę wypróbuję. Na razie wrzucam filmik, który przekonał mnie ostatecznie do kupna gąbki KLIKObejrzyjcie go! Jest długi, ale naprawdę warto posłuchać, bo jest tam wiele cennych informacji na temat gąbek konjac.

Jak tą gąbkę konjak na trądziku swoim osobistym wypróbuję, to na pewno dam znać 🙂

A wy stosowaliście już to cudo? Ja dopiero ja odkryłam, a okazuje się, że wcale nie jest jakaś mega nowością!