Koperkowa maseczka na pryszcze

trądzik ropny

Nie wiesz jak się pozbyć pryszczy? Sposobów jest wiele i wciąż powstają nowe. Można kupić gotowe maseczki, chodzić do kosmetyczki na zabiegi, robić domowe maseczki. Co wybierasz? Nie wiem jak ty, ja zdecydowanie najbardziej lubię domowe sposoby. Dlatego, że są tanie i niechemiczne. Poza tym domowymi sposobami rzadko można sobie zrobić krzywdę, w przeciwieństwie do gotowych masek, które potrafią nieźle uczulić i wtedy jest jeszcze gorzej!

pryszcze

No chyba, że kupujecie produkty przetestowane.

Ale nie o tym miało być przecież 😉

Koperkowa maseczka na pryszcze

maseczka na pryszcze

Dziś wam powiem jak zrobić prostą maseczkę koperkową, która usuwa pryszcze, zaskórniki i ładnie oczyszcza twarz nie podrażniając jej. Do zrobienia maseczki potrzebny będzie pęczek koperku i łyżka żelu z aloesu.

Posiekany koperek (2 łyżki) wymieszaj z jedną łyżką żelu aloesowego. Mieszankę nałóż na twarz na 20 minut. Wykonuj tą maseczkę 3 razy w tygodniu, aż do pozbycia się pryszczy i oczyszczenia twarzy. Potem możesz stosować ją raz na tydzień.
Na mnie taka maska działa super! Odkąd ją stosuję mam zdecydowanie mniej zaskórników, nie robią mi się też ropne krosty, a wcześniej, różnie to bywało.

Wypróbujcie! 🙂

Przeczytaj moje poprzednie posty o kosmetykach na trądzik