Trądzik ? definicja, a życie

 Tak, definicje trądziku nie trudno znaleźć. Jak zawsze z pomocą przychodzi Wikipedia:

?Zaskórniki i grudki, popularnie nazywane pryszczami, są objawem trądziku. Ich powstawanie wiąże się z nadmiernym wytwarzaniem łoju i wzmożonym rogowaceniem komórek przewodu wyprowadzającego gruczołów łojowych skóry.?

 Trzy razy musiałam to przeczytać, żeby zrozumieć. Nikt nie potrafi opisać tego prostym językiem? Tłumacza do jednego zdania trzeba zatrudnić?

 Tak trudno napisać, że trądzik to nic innego jak zatkane pory, które trzeba odetkać i po problemie? I że jeżeli się ich nie odetka to powstanie czop ze stanem zapalnym , bo zalęgną się w nim jakieś paskudne bakterie. I że wygląd osobnika z takimi czopami jest najzwyczajniej w świecie paskudny. 

 Ludzie ludziom utrudniają zrozumienie najprostszych mechanizmów żądzących naszym światem.

 Myślicie, że przytaczam zbyt górnolotne słowa jak na post o trądziku? Wcale nie. Bo trądzik to wynik działania naszej kochanej natury. To z tej przyczyny 50% populacji młodzieży w okresie dojrzewania go ma. 

 W trakcie dojrzewania, czyli w wieku około 13 lat pojawiają się zaskórniki. Działanie te spowodowane jest przez zmiany hormonalne i nadmierną stymulację androgenową. Znowu Wam przetłumaczyć? Pewnie tak, bo nie każdy wie co to ta dziwnie brzmiąca stymulacja androgenowa.

 W okresie dojrzewania wzrasta aktywność androgenów, czyli męskich hormonów płciowych ( występujących zarówno u mężczyzn jak i u kobiet). Odpowiedzialne są one za powiększenie gruczołów łojowych i wytwarzanie łoju. Jakie proste, jak napiszę się po ludzku.

 O tym gdzie powstaje trądzik nie muszę chyba nikomu mówić. Najbardziej doskwiera na twarzy, ale osoby mające go na plecach, rękach też muszą się czuć niekomfortowo jak przyjdzie im rozebrać się latem na plaży. Oprócz tego trądzik występuję również na pośladkach.

 Szczerze powiedziawszy wolałabym trądzik na tyłku niż na twarzy. Chociaż nikt nie musiałby go oglądać. 

książka o pielęgnacji skóryJeśli oczy są zwierciadłem duszy, to skóra jest obrazem ukazującym stan naszego zdrowia.
Skóra to prawdziwy organ ludzkiego ciała, w dodatku największy. Wyznacza granicę między nami a światem zewnętrznym, ulega wpływom zarówno tego, co w sobie kryje, jak i otoczenia.
W tej lekkiej, a zarazem naukowo rzetelnej książce dermatologia staje się kopalnią drogocennych porad i informacji. W kolejnych rozdziałach opisano budowę, anatomię i fizjologię, dokonując przeglądu typów skóry i jej potrzeb zależnie od wieku.
Tak oto odkrywamy, że nie należy lekceważyć sygnałów wysyłanych przez skórę – to, co skóra nam ujawnia, nie wiąże się jedynie z kwestią estetyki i wyglądu, wprost przeciwnie, granica między tym, co nieestetyczne, a chorobą niejednokrotnie jest czystą teorią.
Autorka odkrywa prawdę o najczęstszych schorzeniach dermatologicznych i uczy, jak odczytywać znaki świadczące o zaburzeniach wewnętrznych; obala mity i legendy dotyczące skóry i odżywiania. Pomaga także zorientować się w świecie kosmetyków, ukazując skutki, jakie składniki aktywne wywierają nie tylko na skórę, lecz również na środowisko.


dołącz do mnie na facebook

ITen artykuł w google znaleziono na słowa kluczowe

  • jak odetkać pory
  • zatkane pory
  • jak odetkać zatkane pory