Herbata z pokrzywy jako naturalny kosmetyk na trądzik

Pokrzywa jest przez nas niedoceniana. Kojarzy nam się z parzącym zielskiem rosnącym gdzie popadnie, a drzemią w niej cenne właściwości, z których powinniśmy zacząć korzystać. Jeśli zatem macie cerę trądzikową, z problemami skórnymi, pryszczami czy wypryskami, to może czas zacząć korzystać z pokrzywy, by w naturalny sposób poprawić stan i wygląd swojej skóry. Jak to zrobić? Koniecznie czytajcie dalej…

Pokrzywa na trądzik – co w sobie kryje?

Pokrzywa przez wielu uznawana jest za naturalny antybiotyk, który zawiera w sobie witaminy A, E, C, K i B, a także żelazo, magnez, wapń jod, siarkę, potas, krzem i fosfor. Oprócz tych cennych składników w pokrzywie również znajdziemy garbniki, chlorofil, kwasy organiczne i flawonoidy. Dzięki nim pokrzywa dobroczynnie wpływa na cały organizm.

Pokrzywa działa odtruwająco, przyspiesza przemianę materii, wspiera funkcjonowanie wątroby, hamuje krwawienie, wspomaga pracę woreczka żółciowego, a także ma znaczący wpływ na zwiększenie produkcji czerwonych krwinek. Oprócz tego pomocna jest również przy obniżaniu ciśnienia krwi oraz poziomu cukru. Korzystnie działa w stanach alergicznych zmniejszając katar sienny, hamuje rozwój raka oraz zmniejsza ryzyko jego pojawienia się w organizmie. Kto by pomyślał, że w tym parzącym zielsku drzemie aż tyle dobrych substancji 🙂

Pokrzywa na trądzik – jak przyrządzić z niej naturalny kosmetyk?

Picie pokrzywy to dość oczywisty sposób na wykorzystanie jej właściwości prozdrowotnych. Jednak dziś mam dla was przepis, w którym wykorzystamy herbatkę z pokrzywy jako naturalny kosmetyk na trądzik. Potrzebujemy do tego młodych listków pokrzywy, które należy zbierać zanim zacznie ona kwitnąć. Jeśli nie macie dostępu do nich, to możecie również użyć suszonej pokrzywy.

Jedną łyżkę liści pokrywy należy zalać 200 ml gorącej wody i parzyć pod przykryciem około 15-20 minut. Taką herbatkę można pić, ponieważ ona odtruwa organizm z toksyn, a także pobudza jelita do pracy. Jednak ja polecam wam wykorzystanie jej jako naturalnego kosmetyku. Po zaparzeniu herbatki należy ją wystudzić bądź też poczekać, aż sama wystygnie. Wówczas wystarczy nasączyć wacik herbatką i przemywać nią twarz.

Gwarantuję wam, że taki naturalny tonik pomoże przy problemach skórnych, na trądzik, pryszcze, wypryski, ale także skuteczny będzie na łupież i grzybicę skóry. Polecam tą herbatkę również wszystkim tym, którzy mają cerę tłustą.

Gdybyście byli zainteresowani wykorzystaniem innych ziół w kosmetyce, to polecam wam zajrzeć tutaj…

zioła w kosmetyceKsiążka stanowi nieocenione źródło wiedzy. Zawiera informacje o 170 roślinach popularnych w całej Europie, cenne wskazówki dotyczące sposobu i optymalnego okresu zbioru ziół oraz najlepszego wykorzystania ich właściwości leczniczych. Dodatkowo obszerna, obejmująca ponad 100 haseł część poświęcona najczęstszym dolegliwościom, a w każdej z nich przyporządkowano odpowiednie receptury na maceraty czy napary. Poza tym zamieszczono 120 przepisów kulinarnych pozwalających w pełni docenić zalety aromatycznych przypraw ziołowych. Ta część to prawdziwa książka kucharska, dzięki której można szybko przygotować tarty, zupy, makarony, ziołowe omlety i sałatki, a także desery, konfitury, galaretki, dżemy, syropy, likiery.

Ta encyklopedia to coś więcej niż teoretyczne informacje o roślinach – są w niej także ciekawostki o wykorzystywaniu ziół w leczeniu, kosmetykach i gastronomii. To prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników zdrowego stylu życia, naturalnych metod leczenia i pysznych potraw z ziołowym aromatem. To także praktyczny poradnik medycyny naturalnej, z którego można się dowiedzieć, jak łagodzić częste problemy zdrowotne, przy których nie trzeba sięgać po leki syntetyczne.

Książka zawiera także wskazówki, jak samodzielnie uprawiać zioła i jak zbierać rośliny dziko rosnące.

dołącz do mnie na facebook