Oczyść się ze mną na wiosnę

węgiel aktywowany

Czy wiesz, że to właśnie wiosna jest najlepszą porą na oczyszczanie organizmu? Usuwanie nadmiaru śluzu i wilgoci? A także wszelkich niepotrzebnych balastów, jak nadprogramowe kilogramy, patogeny, drobnoustroje, pozostałości leków, toksyny i metale ciężkie? Dlatego już dziś zacznij się ze mną oczyszczać. Co pierwsze idzie na tapetę? Węgiel! Węgiel aktywowany!

Oczyszczanie organizmu węglem

Dlaczego właśnie węgiel? Jego cenne właściwości lecznicze znane i wykorzystywane są od lat. Kto za dzieciaka na biegunkę nie dostawał węgla od matki, ten życia nie zna. Nasze mamy, babcie i prababcie tak właśnie się leczyły. Młode pokolenie chętniej sięga po chemię, niż leki z natury. A szkoda! Bo węgiel jest na tyle bezpieczny, że z powodzeniem można go dawać starszym dzieciom w określonych dawkach. Jego nie można przedawkować, ale nieumiejętne jego stosowanie może dać mniej pożytku.

Można zakupić w aptece węgiel aktywny w postaci tabletek, jednak ja zdecydowałam się na proszek. Po pierwsze lepsze właściwości, szybsze działanie i wiem, że już począwszy od jamy ustnej, będzie on działał jak należy. Tabletki bowiem rozpuszczą się dopiero gdzieś w żołądku, więc jak dla mnie trochę za późno.

Węgiel aktywowany zalecany jest przede wszystkim jako naturalny środek odtruwający, na ból brzucha, biegunkę, przy problemach żołądkowych i zatruciach pokarmowych. Powierzchnia jego cząsteczek jest mocno porowata, dlatego węgiel wykazuje silne właściwości adsorpcyjne, skutecznie wyłapując wszelkie toksyny, wirusy, grzyby, bakterie, patogeny, metale ciężkie. Powstają wówczas trwałe wiązania, dzięki czemu cały ten syf zostaje wydalony z organizmu. Działa on bardzo szybko, dlatego ważne jest, aby zacząć go przyjmować niezwłocznie po wystąpieniu pierwszych objawów i dolegliwości chorobowych.

W przypadku wszelkich infekcji doktor Jaśkowski zaleca picie węgla co pięć godzin aż do wystąpienia czarnego stolca. W ten sposób zahamowany zostaje rozwój infekcji bakteryjnej czy wirusowej. Próbowaliście kiedyś takiej kuracji?

Węgiel polecany jest także na odtrucie organizmu po zażyciu zbyt dużej ilości leków przeciwbólowych czy nasennych, a nawet przy przyjmowaniu ich przez dłuższy czas. Pozostałości tych leków mogą upośledzać prawidłowe funkcjonowanie organizmu, dlatego też warto oczyszczać się regularnie.

Przeciwwskazania

Mimo iż węgiel jest środkiem naturalnym i generalnie nie może on zaszkodzić, to jednak w kilku przypadkach zaleca się ostrożność. Nie należy węgla łączyć z przyjmowanymi lekami, ponieważ najpewniej upośledzi on ich działanie. Jeśli zatem przyjmujecie jakieś leki stale, warto skonsultować się najpierw z lekarzem lub farmaceutą.

Węgiel zbiera z organizmu nie tylko to, co złe, ale generalnie wszystko. Z tego powodu nie należy przyjmować go w nieskończoność. Moja kuracja będzie trwała 7 dni i po tym czasie węgiel odstawię.

Kobiety w ciąży, małe dzieci i osoby przewlekle chore nie powinny stosować węgla na własną rękę. Najpierw należy skonsultować się z lekarzem.

Moje oczyszczanie węglem aktywowanym

Dużo czytałam na temat kuracji oczyszczających węglem aktywowanym i dlatego zdecydowałam się na taką. Będę przez kolejne 7 dni stosować bezpieczną dawkę 10 g proszku węglowego na pół szklanki wody. Taką miksturę będę wypijać zawsze na czczo. Po wypiciu jej przez co najmniej godzinę nie będę nic pić i jeść, aby węgiel miał szansę zadziałać, jak należy.

Będę piła co najmniej 3-4 litry wody dziennie w czasie trwania tej kuracji, aby od węgla moje jelita się nie zakleiły i żeby ułatwić oczyszczanie organizmu. To, co zwiąże węgiel, powinno być usunięte jak najszybciej, a odpowiednie nawodnienie organizmu tylko w tym pomoże.

Do tego musicie wiedzieć, że węgiel usuwa również substancje odżywcze, jak i dobre bakterie jelitowe, więc to trzeba uzupełniać na bieżąco. Moja dieta będzie skierowana na owoce, warzywa, bakterie kwasu mlekowego, strączki i kiszonki. Do tego włączam do diety probiotyki i prebiotyki w kapsułkach, żeby jelita działały sprawnie. To ograniczy ryzyko wyjałowienia jelit, powstania stanów zapalnych czy zespołu jelita drażliwego, a także będzie wpływało na odporność organizmu wobec wszelkich chorobotwórczych drobnoustrojów.

No i oczywiście na koniec zapraszam na mojego fejsbuka, gdzie będzie codzienna relacja z mojej kuracji oczyszczającej!

dołącz do mnie na facebook