Jak się pozbyć pryszczy? Nawilżaj skórę!

Jak się pozbyć pryszczy? W poprzednim wpisie opisałam Wam moją historię z pryszczami na czole. Wiecie już, że stosowanie odpowiednich kosmetyków to podstawa. Nie wszystkie kosmetyki będą dobrze działały na skórę trądzikową, problematyczną. Niektóre mogą ją podrażniać, a nawet powodować, że tych pryszczy będzie pojawiało się więcej. Ja już wiem, że nie warto tuszować problemu. Trzeba stosować taką pielęgnację, żeby pozbyć się pryszczy.

 Jak się pozbyć pryszczy?

Przedstawię ci za chwilkę mój pierwszy krok do pięknej cery bez pryszczy, krost i zaskórników – to mój pomysł – zastrzegam sobie do niego prawo, żeby potem nie było! 😉 Wiesz jak to jest, to co działa na jednego wcale nie musi działać na innych.  Oczywiście zachęcam cię do tego żeby wypróbować kosmetyki, które polecam. Zachęcam do robienia masek, zabiegów na twarz, ale nie czuj się zawiedziona jeśli okaże się, że nie uzyskałaś takich efektów jak byś chciała. Ja naprawdę długo szukałam kosmetyków, maseczek, zabiegów, które będą na mnie działały i mi ten trądzik gasiły. Mocno w to wierzę, że ty też znajdziesz swoje remedium. A teraz już przechodzę do konkretów.

Moim pierwszym i podstawowym krokiem do pięknej, zdrowej cery jest oczyszczanie. Stosuję kosmetyki, które dobrze, ale łagodnie oczyszczają skórę z pozostałości makijażu, kurzu, brudu, sebum. To ważne, żeby dwa razy dziennie umyć twarz sprawdzonym kosmetykiem – rano i wieczorem. Oprócz mycia ważne jest również to, aby odpowiednio nawilżyć skórę problematyczną.

Każda skóra wymaga odpowiedniego nawilżenia. Jednakże skóra z wypryskami, pryszczami, krostami, zaskórnikami wymaga tego w szczególności. Wiecie, że takie problemy skórne nie biorą się znikąd. Powstają one, ponieważ nasza skóra produkuje za dużo sebum, przez co skóra nie może normalnie oddychać, naskórek nie może się naturalnie odnawiać i pory zaczynają zatykać się. W tych miejscach właśnie powstają krosty, pryszcze, zaskórniki. Niestety stosowanie kremów matujących pogłębia tylko ten proces i dlatego ja takich nie stosuję w ogóle, Wam również to odradzam.

Jeśli jednak skórę bedziemy regularnie odpowiednio nawilżać, nie będzie ona się przesuszała, a cały cykl odnawiania się naskórka będzie przebiegał prawidłowo.

 Jak się pozbyć pryszczy – kosmetyki nawilżające

 jak się pozbyć pryszczy

Podstawą nawilżenia mojej skóry jest krem z kwasami AHA, dzięki któremu z jednej strony nawilżam ją, a z drugiej delikatnie złuszczam, aby wspomagać regenerację naskórka. Stosuję go dwa razy dziennie i widzę efekty jego działania. Moja skóra stała się bardziej gładka, ma ładny koloryt, a jeśli pojawi się na niej jakiś nieprzyjaciel, to nie pozostaje po nim żadna blizna. Taki krem wystarcza mi na długi czas i bez problemu mogę zrobić na nim makijaż.

jak się pozbyć pryszczy

Drugi kosmetyk stosuję rzadziej, raz na tydzień. Jest to karnalitowe czarne błoto z Morza Martwego. Kiedyś czytałam, że można tą maskę stosować na skórę głowy w celu odżywienia cebulek włosowych, ale ja jeszcze tego nie próbowałam. Za to czarne błoto skutecznie pomaga mi pozbyć się pryszczy. Reguluje produkcję sebum i nawilża moją skórę. Po zastosowaniu tego kosmetyku czuje wyraźnie, że moja skóra jest dobrze oczyszczona i nawilżona, ale nie jest podrażniona. Jest gładka i miękka w dotyku, nie błyszczy się. Działanie błota czarnego widać gołym okiem już po pierwszym jego zastosowaniu.

A Wy jak dbacie o swoją skórę trądzikową? Jakie kosmetyki stosujecie i co u Was się sprawdza? Używałyście kiedyś kosmetyków, które ja Wam polecam?

A może Wy chcecie mi coś polecić?