Trądzik się nasila? To przez powietrze!

W okresie jesienno-zimowym możesz zauważać, że Twój trądzik się nasila. Ja przynajmniej tak mam i wiem, że niekoniecznie jest to ode mnie zależne. Są pewne czynniki, które mają wpływ na wygląd i kondycję naszej skóry. W okresie zimy i jesieni jest to z całą pewnością zanieczyszczone powietrze.

Smog – czy wiesz co to jest?

O smogu mówi się ostatnio bardzo często, choć on przecież występuje od zawsze. To gęsta chmura, którą tworzą malutkie, wręcz mikroskopijne drobinki zawieszone w powietrzu. W smogu można znaleźć takie związki, jak metale ciężkie – rtęć, ołów, kadm, tlenek węgla, węglowodory aromatyczne, tlenki siarki i azotu i jeszcze kilka innych, które są szkodliwe. Dlaczego? Ponieważ mają możliwość przenikania w głąb skóry i nasilania trądziku.

Smog wnikając w głąb skóry wywołuje podrażnienie, zaczerwienienie, przesuszenie, oczywiście zaostrza trądzik, a także przyspiesza starzenie się skóry. Oprócz tego szkodzi również zdrowiu, więc warto się przed nim odpowiednio zabezpieczyć. Jak? Przede wszystkim zdrowa, zbilansowana dieta bogata w witaminy, minerały i antyoksydanty. W nie mniejszym stopniu należy zadbać o swoją skórę stosując odpowiednie kosmetyki.

Jak dbać o skórę w czasie jesienno-zimowym?

Po pierwsze odpowiednia pielęgnacja skóry. Należy stosować krem działający ochronnie na niekorzystne czynniki środowiskowe. Najlepiej, jeśli w jego składzie znajdą się takie składniki, jak ceramidy czy oleje roślinne. Dzięki temu na powierzchni skóry powstanie odpowiedni film zabezpieczający przed niskimi temperaturami, utratą wody czy smogiem. Taki krem powinien również zawierać składniki nawilżające, jak kolagen, kwas hialuronowy, aloes czy wosk pszczeli. Ważne jest, aby nie był on bardzo ciężki i zapychający pory, bo może także potęgować powstawanie zmian skórnych.

Niewątpliwie podkład i puder również stanowią zabezpieczenie przed działaniem niekorzystnych czynników środowiskowych. Warto je stosować zimą, by zadbać o swoją skórę.

Na koniec przypomnę Wam jeszcze o tym, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Nawet jeśli odpowiednio zabezpieczycie ją przed wnikaniem smogu, to na jej powierzchni osadza się kurz i zanieczyszczenia. Zatem każdego dnia bez wyjątku dobrze, ale delikatnie ją oczyszczajcie. Oczyszczona skóra może swobodnie oddychać i spełniać swoją rolę, a przy tym dobrze wygląda.

dołącz do mnie na facebook