5 najlepszych sposobów na ropne krosty

Ropne krosty to moim zdaniem najgorsze co może nam się przytrafic na twarzy. Jedni mówią – nie ruszaj, bo się rozniesie! I mają rację! Inni nawołują – weź to zdrap, wypuśc tą ropę, po co to trzymać taką gulę, ulżyj swojej skórze. I w tym też coś jest, przecież taki stan zapalny czasami utrzymuje się dość długo i tylko szpeci naszą twarz. Krosty ropne czasami pękają same, czasem chcemy im pomóc. Tylko co zrobić żeby sobie nie zaszkodzić? Co zrobić żeby faktycznie nie roznieść tego po całej twarzy?

Dzisiaj dam wam kilka wskazówek jak sobie poradzić z ropnymi krostami, żeby sobie nie zaszkodzić

 

 

1. Ocet jabłkowy

Przemywaj twarz octem jabłkowym. Można go potraktować jak tonik. Wylej troche octu jabłkowego na wacik i przykładaj na ropne krosty, to je wysuszy i dzięki temu szybciej znikną.

2. Sok z cytryny

Działa bardzo podobnie jak ocet jabłkowy. Sok z cytryny ma w sobie kwasy owocowe AHA, które doskonale działaja na skórę na twarzy. Wieczorem umyj twarz jak zwykle, a zamiast kremu dokładnie natrzyj całą twarz cytryną, możesz tak pozostawić bez spłukiwania nawet na całą noc. Cytryna przygasi ropne krosty i pomoże im zniknąć.

3. Czosnek

Nie wiem czy już stosowaliście czosnek na trądzik, ale jeśli jeszcze tego nie robiliście to wielki błąd! Rozetnij ząbek czosnku inacieraj nim każdą krostę z osobna. Czosnek ma działanie przeciwzapalne i działa jak antybiotyk. Jednak w przeciwieństwie do cytryny działa bardzo silnie na skórę, więc nie przesadzajcie z nim, przyłożenie na chwilkę czosnku do cysty ropnej w zupełności wystarczy.

4. Mrożona zielona herbata

Wiecie, że zielona herbata działa lepiej jak kupczy tonik? Jeśli będziecie nią przecierać twarz, to super wam wygładzi skórę, a dodatkowo pozbędziecie się przebarwień i nadmiaru sebum. Jeśli natomiast macie krosty ropne to radzę zmrozić herbatę i tymi kostkami lodu pocierać skórę nawet przez kilka minut. Nie dość, że poczujecie ulgę, to jeszcze szybciej przygasną te wredne ropne krosty.

5. Cynkowa maska do twarzy

Jest niezastąpiona w leczeniu trądziku. No niestety wiele rzeczy się w życiu zmienia, a jedna rzecz jest stała i chyba juz tak zostanie. Moim zdaniem do tej pory nie wynaleziono nic lepszego na krosty i trądzik niż cynk i kosmetyki, które go zawierają. Jeśli zawiodą cię już totalnie wszystkie inne sposoby, jeśli masz już dośc swojego odbicia w lustrze, to radzę postawić na cynk. Maski, maście, kremy z cynkiem to najskuteczniejsze i jednocześnie najtańsze kosmetyki przeciwtrądzikowe. NIC, ale to absolutnie nic nie działa tak fajnie i szybko jak cynk! Wysusza, uspokaja skórę, regeneruje – no jak dla mnie bomba!

2 thoughts on “5 najlepszych sposobów na ropne krosty

Comments are closed.