Czarnuszka na przeziębienie i na trądzik

Czarnuszka to moc aktywnych składników, z których powinniśmy czerpać całymi garściami. Z powodzeniem można ją stosować przy przeziębieniu, ale także na łagodzenie dolegliwości chorób autoimmunologicznych, np. przy Hashimoto. Czarnuszka to także bardzo skuteczny środek, by walczyć z trądzikiem. I to w sposób naturalny!

Jakie właściwości posiada czarnuszka?

O oleju z czarnuszki pisałam już nie raz. Pomaga on w leczeniu wszelkiego rodzaju alergii oraz korzystnie wpływa na odporność organizmu. Zaleca się stosowanie go w przypadku astmy, zapalenia oskrzeli, nieżytu gardła, kaszlu, bólu głowy, bólu oczu, zapalenia ucha, bezsenności, bólach stawów, grzybicy skóry, liszaju, łuszczycy, trądziku oczywiście, opryszczki, kamicy żółciowej, a nawet wrzodów. Spektrum jego działania jest naprawdę ogromne, więc warto go stosować każdego dnia.

Olej z czarnuszki zawdzięcza swoje dobroczynne działanie zawartości kwasu linolowego oraz linolenowego, a także olejkom eterycznym. Działa on bakteriobójczo i ma w sobie całe mnóstwo witamin. Dzięki temu znacznie poprawia on samopoczucie, a także stan włosów, skóry i paznokci. Ciekawe jest to, że olej z czarnuszki daje efekty w stosunkowo szybkim czasie. W ten sposób mamy motywację do regularnego stosowania go.

Nalewka czarnuszkowa dla cery trądzikowej

Ja już się przekonałam do codziennego stosowania czarnuszki. Dodaję ją do zup, smoothie,  na kanapki, do kotletów, dosłownie do wszystkiego. I powiem wam, że bardzo mi ona smakuje.

Jeśli jednak nie polubicie się z czarnuszką tak, jak ja, to możecie zrobić sobie nalewkę z czarnuszki do przemywania twarzy. Pół szklanki suchych nasion czarnuszki należy zalać szklanką alkoholu 40%. Następnie roztwór ten odstawiamy w zacienione miejsce na 7 dni. Teraz wystarczy to przefiltrować, wystarczy przez zwykłą gazę. W ten sposób uzyskujemy alkoholowy roztwór. Do przemywania twarzy należy go rozcieńczyć. Jedną łyżkę roztworu dodajemy do 3/4 szklanki niegazowanej wody mineralnej. Całość dobrze mieszamy i gotowe. Tak rozcieńczonym roztworem przemywajcie twarz każdego dnia, a szybko zobaczycie korzystne efekty.

dołącz do mnie na facebook