Siarka – kolejny skuteczny sprzymierzeniec w walce z pryszczami

Jak wiecie i o czym sama często piszę jeszcze do niedawna trądzik uważano za przypadłość typowo młodzieńczą. Dziś dermatolodzy winą za jego powstawanie obarczają już nie tylko rozszalałe hormony. Obecnie większość specjalistów zalicza zmiany trądzikowe w poczet reakcji skórnych na zanieczyszczenia środowiskowe oraz stres. Ponadto twierdzą oni (i z własnych obserwacji trudno nie przyznać im racji), że trądzik mogą wywoływać – przyjmowane wraz z pożywieniem – substancje chemiczne jak chociażby konserwanty, sztuczne barwniki czy polepszacze smaku i zapachu. Bez względu jednak na to, dlaczego powstaje trądzik, warto wiedzieć, w jaki sposób się go pozbyć skutecznie. Bardzo pomocne w tej kwestii mogą okazać się kosmetyki powstające na bazie siarkowych wód uzdrowiskowych

 

Siarką w trądzik

Jednym z najlepszych sprzymierzeńców w naszej walce ze zmianami trądzikowymi, jest siarka. Oczywiście nie taka w postaci, jaką znamy z legend o dzielnym Szewczyku Dratewce i smoku Wawelskim. Siarka, o jakiej mowa a która została wykorzystana w kosmetykach przybrała postać wody mineralnej siarczkowej o udowodnionych właściwościach leczniczych. Komponent ten cechuje się ponadto dużą zawartością aktywnych roślinnych substancji nawilżających i odżywczych. Jego ilość została bardzo precyzyjnie dobrana, dzięki czemu Balneokosmetyki z Malinowego Zdroju z pewnością nam nie zaszkodzą. A w jaki dokładnie sposób kosmetyki siarkowe ułatwiają nam walkę z trądzikiem?

Jak wiemy zmiany trądzikowe na skórze, pojawiają się w wyniku wydzielania nadmiernej ilości serum – czyli łoju. Jest on produkowany w nadmiarze przez nadaktywne gruczoły i powoduje zatkanie porów skórnych. W efekcie powstają pryszcze, zaskórniki czy wągry czyli siedliska bakterii. Woda doskonale nadaje się do oczyszczania miejsc, w których nagromadziły się bakterie. Tym samym likwiduje i łagodzi stan zapalny, który one wywołały. Specyfik ten reguluje również pracę gruczołów łojowych, co oznacza zmniejszenie i spowolnienie wydzielania sebum. W wodzie siarczkowej znajdują się również naturalne substancje nawilżające i odżywcze, dzięki czemu potrzeby wymagającej cery trądzikowej zostają w pełni zaspokojone. Powoduje to szybką regenerację uszkodzonego naskórka i jego wygładzenie. Powstałe zmiany łatwiej się goją. Nawet bardzo zaognione ogniska zapalne nie mają większych szans z kosmetykami siarkowymi. Skóra staje się bardziej matowa i dużo silniejsza. Warto przy tym podkreślić, że zawierające wodę siarczkową preparaty kosmetyczne, ułatwiają też zmiękczenie i złuszczenie naskórka, dzięki czemu trądzik może u nas przebiec o wiele łagodniej niż u innych osób.

Ze względu na fakt, iż Balneokosmetyki wolne są od substancji sztucznych, nie drażnią one skóry i nadają się do bezpiecznego i codziennego używania. Ich spora gama z kolei, pozwala na znalezienie zarówno preparatu, który będzie sprzyjał pielęgnacji cery trądzikowej, jak i pozwoli ją oczyszczać każdego dnia.

Balneokosmetyki mogą używać zarówno nastoletnie ofiary trądziku, jak i te bardziej dojrzałe (czyli kobiety po 50-tym roku życia).  

W razie obaw, zawsze można poradzić się dermatologa.

 

ITen artykuł w google znaleziono na słowa kluczowe

  • czym oczyszczać cerę trądzikową