Wawrzyn szlachetny pomoże na problemy skórne

listek laurowy

Wawrzyn szlachetny czyli co?

Listek laurowy, drzewo bobkowe, listek bobkowy, laur szlachetny – tak wiele nazw określa tę jedną roślinę, której właściwości lecznicze znane są od tysięcy lat. Wawrzyn szlachetny to niewielkich rozmiarów drzewo posiadające czarną korę. Jego liście są bardzo charakterystyczne i nie można ich z niczym innym pomylić. Mają one kształt eliptyczny, są połyskliwe, barwy ciemnozielonej, a na spodniej stronie oliwkowej.

Każda mama i babcia używają liści laurowych na co dzień w kuchni. Do zupy, do sosu, do mięsa, pasztetu itd. Nadaje on bowiem potrawie intensywny aromat, dzięki czemu jest bardzo popularny i chętnie używany przez kucharki i kucharzy. Jednak niewiele osób wie, że listek bobkowy posiada znacznie więcej cennych właściwości.

Wawrzyn szlachetny – jakie ma właściwości lecznicze

Wawrzyn szlachetny to cenny surowiec posiadający właściwości lecznicze. Źródła podają, że był on powszechnie stosowany już w średniowieczu jako środek napotny, moczopędny, na zatrucia i regulujący menstruację. Z powodzeniem stosowano go na opuchlizny po wszelkiego rodzaju użądleniach owadów, na problemy żołądkowe, a olejkiem z owoców drzewa bobkowego leczono liszaje, wypryski i inne problemy skórne.

Wynika stąd zatem, że listek laurowy nie tylko poprawia smak potraw i wzmaga apetyt, ale również może być skuteczny w leczeniu trądziku. I co wy na to?

Wawrzyn szlachetny – jak go skutecznie wykorzystać?

Nie trzeba kupować mega drogich specyfików tylko dlatego, że zawierają w swoim składzie listek laurowy. Można samemu go wykorzystać. Jak? Najprościej jest kupić suszone liście laurowe, dokładnie takie, jakich używamy do przyrządzania potraw. Następnie dobrze je pokruszyć, aby uwolnić z nich wszelkie cenne, lecznicze właściwości. Takie pokruszone listki należy zalać wodą, a następnie zagotować i ostudzić. Po przecedzeniu należy nasączyć wacik kosmetyczny i przemywać nim twarz. Przy regularnym używaniu takiego domowego specyfiku można bardzo szybko zobaczyć, jak skutecznie on radzi sobie z trądzikiem i wszelkimi zmianami skórnymi.

Koniecznie wypróbujcie ten przepis i dajcie znać czy u was też tak dobrze działa na skórę napar z listka bobkowego.